Flexible Poliüretan sistemler genel olarak mobilya ve otomotiv sektörlerinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Deneyimli AR&GE ve Teknik Destek kadromuz ile müşterilerimize hem formülasyon hem de proses konusunda çözümler üretiyoruz. Böylelikle hem satış öncesi ve hem de satış sonrası destek veriyoruz. Kobe PU, yıllık 9000 tonluk flexible poliüretan sistemi üretim kapasitesine sahiptir.

Kobe PU’nun sizlere sunduğu flexible poliüretan sistemleri aşağıdaki gibi sınıflandırılmıştır:
  1. Kalıplamış Sünger Sistemleri
  2. İntegral Sistemleri
  3. Filtre Sistemleri
  4. Viskoelastik Sistemler
  5. Fussbet Sistemler
Kobe Poliüretan Flexible sistemleri iki komponentten oluşmaktadır:
  1. Kobepol: Polymix
  2. Kobenat: Prepolimer

Kobe PU Kalıplanmış Sünger Sistemleri

Kalıplanmış Sünger Sistemleri özellikle otomotiv, mobilya ve medikal sektöründe kullanılmaktadır. Proseslerinin ve formülasyonlarının değişkenliğine göre farklı elastikiyetlerde, farklı yoğunluklarda ve vakumlu/vakumsuz uygulamalara yönelik ürünler üretilmektedir. Üretilen bu ürünler baş-boyun desteği, otomotiv ve mobilya koltukları, medikal yastıklarda ve ortopedik ürünlerde, sırt destek ürünleri, ofis mobilyalarında kullanıma uygundur. Bu ürünler yüksek ya da düşük basınç makineleri ile çelik, alüminyum ya da epoksi kalıplar kullanılarak şekillendirilir.

Kalıplanmış Sünger Sistemleri, belirli bir miktar esneme ve yeniden eski formuna dönme özelliğine sahiptir. Ayrıca bu tür köpükler; yüksek elastikiyet, düşük kalıcı deformasyon, belirli bir miktar sıkıştırmayla ezilme (compression set), kopma-uzama, gerilme mukavemeti ve yanmazlık özelliğine sahip olmalıdırlar. Bu değerler kullanılan sektörlere göre ve belirlenmiş standartlara göre farklıklar gösterebilir.

Kobe PU İntegral Sistemleri

İntegral sistemleri, otomotiv sektörü (direksiyon, tampon), ofis mobilyaları (kolçak), medikal sektörü, cop ve oyuncak üretimleri için uygundur. Bu sistemler ayrıca ses ve vibrasyon yalıtımı amaçlı da kullanılmaktadır. İntegral sistemlerde kullanılan poliol ve izosiyanatın miktarına ve özelliklerine bağlı olarak, farklı sertlik, dansite ve esneklikte köpükler elde edilebilir. Bu sistemlerde aranan özellikler malzemenin gözenek yapısının düzenli ve cildinin iyi olmasıdır

Kobe PU Filtre Sistemleri

Filtre Sistemleri özellikle otomotiv endüstrisinde, her çeşit hava ve yağ filtresinin üretiminde kullanılmaktadır. Filtre sistemleri 3 gruba ayrılır:

  1. Yumuşak filtreler
  2. Orta sertlikte filtreler
  3. Sert (radyal) filtreler
Filtre Sistemlerinin elastikiyetleri, çekme/kopma ve yırtılma dayanımları yüksektir. Müşterinin talebine göre boyalı ve boyasız olarak üretimleri yapılmaktadır.

Kobe PU Viskoelastik Sistemler

“Şekil hafızalı sünger” olarak da adlandırılan viskoelastik köpükler ısıya karşı çok duyarlıdır; sıcak ve soğuğa göre güçlü değişim özellikleri gösterirler.

Viskoelastik köpüğün karakteristik özelliği, noktasal yüzey basıncını azaltmada ve ağırlığın yüzeydeki her noktaya eşit dağıtılabilmesinde son derecede etkili olmasıdır. Köpük, uygulanan bu tür basınçlardan sonra yavaşça eski halini alır. Viskoelastik sistemlerin bu özelliği yatak, mobilya endüstrisi ve medikal sektörde tercih edilmesini sağlar.

Kobe PU Fussbett Sistemler

Fussbett sistemleri “ara taban” olarak da adlandırılmaktadır. 150-200 kg/m3 kalıp yoğunluğunda, yüksek elastikiyet ve yırtılma direncine sahip polieter bazlı bir üründür. Darbe emici olarak genellikle mostranın altına konulan sünger malzemesidir. Müşteri talebine göre antibakteriyel özellikli ara taban üretimimiz de mevcuttur.

FABRİKA
GEBKİM Organize Sanayi Bölgesi
Erol Kiresepi Cad. No: 4/C
Dilovası/Kocaeli/ Türkiye
T: +90 262 502 14 80

MERKEZ
Maslak Mah. Maslak Meydan Sok. No:1
Beybi Giz Plaza Kat: 8 No:30
Maslak/ Sarıyer/İstanbul
T: +90 212 290 32 34