Poliüretan; ayakkabı taban sistemleri arasında hem kolay formülize edilmesi hem fiyat/performans hem de kolay proses edilmesi özelliği bakımından en optimum özelliklere sahip olan malzemedir. Kobe Poliüretan müşteri ihtiyacına özel ayakkabı sistemleri üretmektedir.

Kobe Poliüretan Ayakkabı sistemleri üç komponentten oluşmaktadır:
Kobester: Polyester Poliol
Kobenat: MDI prepolimer
Kobecat: Katalizör paketi

Bu komponentlerden oluşan ayakkabı sistemleri enjeksiyon ve döküm makineleri ile uygulanmaktadır.

Kobe Pu Taban Sistemleri

360 – 620 kg/m3 aralığında kalıp yoğunluğuna sahip, 50 – 90 Sh A aralığında değişen geniş sertlik değerlerinde yazlık, kışlık, baharlık ve sporluk taban üretimlerine uygun sistemlerdir. Bu sistemler yüksek elastikiyet, yüksek aşınma direnci ve yüksek yüzey kalitesi gibi üstün özelliklere sahiptir. Kobe Pu taban sistemlerinin bir diğer öne çıkan özelliği de parlak yüzeye sahip olmasıdır.

Kobe Pu Terlik Sistemleri

Kobe Pu Terlik Sistemleri farklı sertlik ve yoğunluk değerlerine sahip sistemlerdir. Düşük kalıp yoğunluklarında bile yüksek stabiliteye sahip olması bu sistemlerde bizi ön plana çıkaran bir özelliktir. Düşük kalıp yoğunluklarında bile uygulanabilmesi müşterilerimize yüksek verimlilik avantajı sunmaktadır. Yüzey kalitesi yüksek terlik sistemleri sunduğumuz bir diğer avantajdır.

Kobe Pu İş Güvenliği Ayakkabı Sistemleri

Kimya, maden, tarım, otomotiv, elektrik, inşaat gibi pek çok sektörde olası iş kazalarında ortaya çıkabilecek tehlikeleri önlemek için geliştirilen iş ayakkabıları için taban sistemleri geliştiriyoruz. Bu iş alanlarına göre sahip olması gereken özelliklere göre ürünler sunabiliyoruz:

  1. Antistatikli/antistatiksiz
  2. Tek/çift dansite
  3. Kimyasallara karşı dirençli
  4. Anti bakteriyel

Kobe Pu Çizme Sistemleri

Poliüretan çizme, hava geçirgenlik özelliği ve diğer malzemelere kıyasla daha hafif olması sebebiyle son dönemlerde yoğun talep görmeye başlamıştır. Yüksek elastikiyet değerine sahiptir. Diğer malzemelere göre çevre dostu olarak bilinirler. Tek ve çift dansitede uygulamaları mevcut olup Kobe Poliüretan olarak her sisteme uygun olarak ürün verebilmekteyiz.

FABRİKA
GEBKİM Organize Sanayi Bölgesi
Erol Kiresepi Cad. No: 4/C
Dilovası/Kocaeli/ Türkiye
T: +90 262 502 14 80

MERKEZ
Maslak Mah. Maslak Meydan Sok. No:1
Beybi Giz Plaza Kat: 8 No:30
Maslak/ Sarıyer/İstanbul
T: +90 212 290 32 34